انواع دستکش ایمنی

انواع دستکش ایمنی را می توان در سه دسته بندی از لحاظ کاربرد، جنس و مشاغل قرار داد. هر کدام از این دسته بندی ها ضرورری و مهم است و ممکن است که بعضی از دستکش ها جنس یکسان داشته باشند و در مشاغل مختلف مورد استفاده قرار گیرند.
در ادامه خواهیم خواند:

انواع دستکش ایمنی کدامند

انواع دستکش ایمنی

به طور کلی انواع دستکش ایمنی را می توان در سه دسته بندی از لحاظ کاربرد، جنس و مشاغل قرار داد. هر کدام از این دسته بندی ها ضرورری و مهم است و ممکن است که بعضی از دستکش ها جنس یکسان داشته باشند و در مشاغل مختلف مورد استفاده قرار گیرند.

دستکش ضد برش

این دستکش ها در برابر پارگی و برش مقاومت بالایی دارند و در کارهایی که در آنها از ابزار آلات برشی همچون فرز، پروفیل بر و … استفاده می شود کاربرد دارند.

دستکش ضد برش دست را در برابر آسیب های احتمالی در زمان کار با ابزارهای برشی حفاظت می کند و جنس مقاومی هم دارد. از این دستکش در کارهایی که ممکن است دست را خراش دهد و یا ببرد، استفاده می شود.

دستکش کار چیست

دستکش ضد برق

از انواع دستکش ایمنی که بسیار پر کاربرد و مهم است می توان به دستکش عایق برق یا ایمنی برق اشاره کرد، که در کارهای مربوط به برق از آن ها استفاده می شود. این دستکش کاربر را در مقابل برق گرفتگی و جریان برق محافظت می کند. از این دستکش متخصصان طراحی دکل ها و تکنسین های برق و موارد شبیه به آن استفاده می کنند. این دستکش ها به طور معمول از جنس لاتکس تولید می شوند و در مقابل شوک الکتریکی مقاوم هستند و از لحاظ مقاومت در مقابل جریان الکتریسیته به شش کلاس مختلف تقسیم می شوند.

 

دستکش ضد اسید و مواد شیمیایی

دستکش ضد اسید دستکشی است که به خاطر داشتن روکش PVC در برابر مواد قلیایی، مواد اسیدی، مواد شیمیایی و مواد بیولوژیکی مقاوم است و به این دلیل، به آن دستکش ضد اسید گفته می شود. به طور معمول آستر داخلی دستکش از پنبه نرم است.
مقاومت بسیار خوب این دستکش ها در مقابل مشتقات نفتی، خورنده، اسیدها، مواد قلیایی، روغن های معدنی و صنعتی، گریس و چربی ها باعث شده که این نوع دستکش در مشاغلی چون دامپروری، مرغداری، کشتارگاه و کشاورزی مورد استفاده قرار بگیرند. در قسمت انتهایی و پایانی این دستکش ایمنی یعنی پنجه و کف دست از یک لایه PVC سمباده ای استفاده شده است، که باعث ایجاد حفاظت و نیز مقاومت در برابر لغزش در کف دست ها می شود؛ همچنین این مورد، افزایش سطح چنگش برای ایجاد ایمنی بهتر در عملیات جا به جایی وسایل در هر دو شرایط محیطی مرطوب و خشک را فراهم می سازد. دستکش ضد اسید یکی از مهم ترین ابزار ها در صنعت شیمیایی می باشد و هرگز استفاده از آن را در حوزه های صنعت و شیمیایی را فراموش نکنید.

دستکش حرارتی

همان طور که از نام این دستکش مشخص است، در برابر گرما و حرارت مقاومت بالایی دارد و می توان از نوه دستکش استفاده کرد. این دستکش حرارتی جنس مقاومی از الیاف نسوز دارد و دست را در برابر گرمای بیش از حد و شعله محافظت می کند. از جمله کاربرد این نوع دستکش، در شغل های جوشکاری، آتش نشانی، صنایع ذوب و کوره و … است.
به عبارتی می توان دستکش های ایمنی حرارتی را دستکش ایمنی ضد حریق و یا دستکش های ایمنی نسوز نام گذاری کرد چرا که این نوع در برابر شعله های آتش و مواد مذاب و گرمای شدید مقاوم هستند.

بیشترین سوالات پرسیده شده توسط کاربران

1-چهار نوع دستکش چیست؟
انواع دستکش یکبار مصرف
دستکش نیتریل.
دستکش لاتکس.
دستکش وینیل.
دستکش پلی
2-انواع و کاربردهای دستکش چیست؟

به طور کلی دستکش ها به چهار دسته زیر تقسیم می شوند: دستکش های چرمی، بوم یا مش فلزی: این نوع دستکش ها در برابر بریدگی، سوختگی و سوراخ شدن محافظت می کنند. دستکش های پارچه ای و روکش دار: این نوع دستکش ها از پنبه یا پارچه های دیگر ساخته می شوند. آنها به طور کلی در برابر کثیفی، ساییدگی و ساییدگی محافظت می کنند

3-دستکش های نوع B چیست؟

نوع B: دستکش محافظ با مقاومت در برابر نفوذ حداقل 30 دقیقه برای حداقل 3 ماده شیمیایی آزمایشی. نوع C: دستکش محافظ با مقاومت در برابر نفوذ حداقل 10 دقیقه برای حداقل 1 ماده شیمیایی آزمایشی

 

بیشتر بخوانیم : دستکش کارگری

انواع دستکش های ایمنی

از آنجا که انواع دستکش های ایمنی تنوع بالایی دارند، در ادامه باز هم به مطالب مربوط به انواع دستکش های ایمنی می پردازیم:

بیشتر بخوانیم : دستکش ایمنی

دستکش ایمنی چیست ؟

رعایت کردن نکات ایمنی در هنگام کار یکی از مهم ترین مشخصه هایی است که باید همیشه در نظر داشته باشیم و هنگام استفاده از ابزار ها، ایمنی را به طور کامل رعایت کنیم.

از جمله وسایل ایمنی که همیشه مورد توجه کاربران بوده و تاکید می شود که مورد استفاده قرار گیرد دستکش های ایمنی است.

با توجه به این نکته که انواع متنوع دستکش ایمنی برای استفاده در کارهای مختلف تولید و طراحی شده است، لذا لازم است که تعریف دستکش ایمنی را بدانیم و اینکه در شغل های مختلف از کدام یک از انواع دستکش ها استفاده نماییم.

همچنین برای اینکه بتوانیم به صورت کاربردی و درست از دستکش ایمنی استفاده نماییم ابتدا باید بدانیم که دستکش ایمنی چیست و چه کاربردی دارد.

انواع دستکش کار

کاربرد دستکش های ایمنی

بعضی از مشاغل هستند که هنگام کار باید موارد مهم ایمنی را در آنها رعایت کرد. یکی از عناصر مهم ایمنی در این شغل ها استفاده و کاربرد دستکش ایمنی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

از جمله این شغل ها می توان به نجاری، جوشکاری، آتش نشانی و … اشاره کرد. استفاده از این دستکش ها در این مشاغل به این دلیل است که دست ها در برابر شعله ها، حوضچه های مذاب جوشکاری و حرارت هنگام آتش، برش در نجاری، ضربه خوردگی و … ایمن بماند.

بیشتر بخوانیم : دستکش جوشکاری

ایمن آریان از مشتری محورترین شرکت ها در ایران می باشد که با فروش عمده دستکش کار شرایطی آسان را برای مشتریان خود به وجود آورده است؛ در هنگام خرید، نسبت به تعداد سفارش داده شده و مدت زمان تحویل، قیمت عمده انواع دستکش ایمنی تعیین می گردد. همانطور که می دانید قیمت خرید عمده از خرید به صورت جزئی همواره بهتر و کمتر بوده است و در همین مورد ما باید اعلام کنیم که مزیت تولیدی ایمن آریان نسبت به سایر تولیدکنندگان، این است که این تولیدی به صورت عمده هم، محصولات خود را به فروش می رساند؛ این مجموعه با سابقه بیش از 10 سال سابقه کار که از نقاط قوت این تولیدی محسوب می شود؛ نسبت به سایر تولید کنندگان قیمت مناسب تر و بهتری را برای شما عزیزان فراهم می نماید. برای خرید، کافی است شما عزیزان به شماره تماسی که در سایت ذکر شده با ما ارتباط بگیرید تا از قیمت، شرایط و سوال های مدنظر خود با خبر باشید.

از جمله نکاتی که باید در خرید و فروش انواع دستکش ایمنی مورد توجه قرار داد، موضوع انتخاب متناسب دستکش با کار مورد نظر است؛ به این معنا که باید در هنگام خرید و فروش انواع دستکش ایمنی توجه داشت که برای مثال دستکشی که برای نجاری استفاده می شود، با نوع دستکش آلومینیوم تفاوت دارد و نمی توان از دستکش آلومینیوم در نجاری استفاده کرد.
پس حتما در هنگام خرید و فروش انواع دستکش ایمنی به کار مورد نظر و دستکش مناسب آن توجه کنید. برای اطلاعات بیشتر در زمینه خرید می توانید با آریان ایمن در ارتباط باشید.

لازم به ذکر است که تولیدی ایمن آریان در حال حاضر از بین انواع دستکش های ایمنی تنها به تولید دستکش های
دستکش کف چرم پشت برزنت (مهندسی) و دستکش کف چرم پشت برزنت (طرح کره ای) می پردازد.جهت اطلاع از قیمت و ثبت سفارش با شماره تلفن های ۰۲۱۵۵۲۵۷۹۱۳ تماس بگیرید

انواع دستکش ایمنی در تهران

به منظوراینکه پرسنل و کارگران یک مجموعه تولیدی بتوانند به دوراز آسیب دیدن دست ها به فعالیت های فیزیکی خود ادامه دهند باید از دستکش های ایمنی کاراستفاده کنند. تجهیزات محافظتی دست دستان شما را از تمامی آسیب های ممکنه در فعالیت های روزانه محافظت میکند و دربرخی مجموعه ها ی ویژه استفاده از آن الزامی میباشد. دستکش های حفاظتی کار در انواع گوناگونی تولید میشوند وهر یک به نوعی میتواند در حفاظت از دستان نقش موثری داشته باشند. دستکش های ایمنی کارنه تنها در مجموعه های تولیدی بلکه در کلیه محیط های کاری خشن مورد استفاده قرار میگیرد و کاربرد بسیاری نیز پیدا کرده است.
مجموعه ی تولیدی ایمن آریان برترین تولید کننده ی تخصصی انواع مختلف محصولات ایمنی چرمی درایران است. تاکید بربرترین بودن ایمن آریان ؛ پشتوانه ای از قدمت، تجربه، تحقیق علمی و میدانی را پشت سر خود دارد. استفاده ازمواد اولیه شرکت های معتبر در صنعت چرم و پارچه و بهره گیری از نیروهای ماهر در تولید، سبب تمایز محصولات تولیدی توسط این شرکت در قیاس با محصولات مشابه در بازار گردیده است.
جهت کسب مشاوره و دریافت اطلاعات بیشتر و ثبت سفارش با شماره تلفن02155257913 تماس حاصل فرمایید یا بمنظور کسب مشاوره و خرید حضوری به ادرس – تهران، بزرگراه سعيدي، شهرك صنعتي چهاردانگه، خيابان هفتم آهنكاران (خيابان پانزدهم) – مراجعه بفرمایید .همکاران ما در شرکت تولیدی ایمن آریان همواره آماده پاسخ گویی شما عزیزان می باشند..

موقعیت مکانی شرکت تولیدی ایمن آریان در تهران

سخن پایانی:

در این مقاله با انواع دستکش ایمنی کار آشنا شدیم؛ از آنجا که این نوع دستکش ها از متریال متنوعی برای کاربرد های خاص طراحی و تولید می شوند، لازم است که برای خرید، با انواع آن آشنایی نسبی داشته باشید، که با مطالعه این مقاله می توانید به اطلاعات کافی در این زمینه دست پیدا کنید.

سوالات متداول انواع دستکش ایمنی

از جمله وسایل ایمنی که همیشه مورد توجه کاربران بوده و تاکید می شود که مورد استفاده قرار گیرد دستکش های ایمنی است.

با توجه به این نکته که انواع متنوع دستکش ایمنی برای استفاده در کارهای مختلف تولید و طراحی شده است، لذا لازم است که تعریف دستکش ایمنی را بدانیم و اینکه در شغل های مختلف از کدام یک از انواع دستکش ها استفاده نماییم.

همچنین برای اینکه بتوانیم به صورت کاربردی و درست از دستکش ایمنی استفاده نماییم ابتدا باید بدانیم که دستکش ایمنی چیست و چه کاربردی دارد.

بعضی از مشاغل هستند که هنگام کار باید موارد مهم ایمنی را در آنها رعایت کرد. یکی از عناصر مهم ایمنی در این شغل ها استفاده و کاربرد دستکش ایمنی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

از جمله این شغل ها می توان به نجاری، جوشکاری، آتش نشانی و … اشاره کرد. استفاده از این دستکش ها در این مشاغل به این دلیل است که دست ها در برابر شعله ها، حوضچه های مذاب جوشکاری و حرارت هنگام آتش، برش در نجاری، ضربه خوردگی و … ایمن بماند.

به طور کلی انواع دستکش ایمنی را می توان در سه دسته بندی از لحاظ کاربرد، جنس و مشاغل قرار داد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *